Czym jest doradztwo personalne?

Posted by zatrunijsieblog on Lipiec 6, 2019 in Porady o pracy |

Z hasłem doradztwo personalne spotkał się chyba każdy, wielu osobom trudno jednak jest wyjaśnić, na czym polega ta profesjonalna obsługa. Poniżej zatem odrobina informacji na temat tego, gdzie plasuje się doradztwo personalne w procesie rekrutacji pracowników.

Czym jest doradztwo personalne

Odpowiedni dobór pracownika na kluczowe stanowisko pracy ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania każdej firmy czy organizacji. Często jednak również dobór pracowników na stanowiska produkcyjne, do pracy fizycznej, również nie jest taki prosty. Niektóre tego typu pracę wymagają bowiem dużego refleksu lub odporności na dystraktory, czyli bodźce rozpraszające uwagę. Doradztwo personalne pomaga w odpowiednim zrekrutowanie pracowników również na takie stanowiska. Dla firmy to zatem dużo mniejsze koszty w późniejszym etapie, wydawane między innymi na dodatkowe późniejsze szkolenia pracowników.

 

Największe korzyści dla organizacji z doradztwa personalnego

Doradztwo personalne pozwala zaoszczędzić pieniądze wydawane na szkolenie nietrafionych pracowników. Dzięki tej usłudze, do danej branży czy na dane stanowisko pracy dobierani są ludzie optymalni, zarówno pod względem wykształcenia i doświadczenia zawodowego, jak też cech charakterologicznych i osobowościowych.

Więcej odnośnie doradztwa personalnego tutaj

Copyright © 2019 Zatrudnij się - blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.